Prezentácia fínskej výrobnej firmy Oy Lunawood Ltd

Prezentácia fínskej výrobnej firmy Oy Lunawood Ltd

Drevo ThermoWood® pre vás nakupujeme od najväčšieho svetového výrobcu, firmy Oy Lunawood Ltd. Firma Oy Lunawood Ltd je členom Internation ThermoWood Association (Helsinky, FINLAND) a drevo ThermoWood® vyrába podľa stanovených postupov a za predpísaných teplôt. Firma neustále investuje rádovo milióny eur do vylepšení výrobných procesov, výzkumov svojich produktov a obnovy technológií.

Drevo ThermoWood® od svetovej jednotky, firmy Lunawood®

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Nami dodávané drevo ThermoWood® je vyrábané vo firme Oy Lunawood Ltd. Spoločnosť Oy Lunawood Ltd, sídliaca v Iisalmi – stredné Fínsko, bola založená v roku 2002 a je inovatívnym priekopnikom v tepelných úpravach dreva a stala sa jednotkou na svetovom trhu v oblasti výroby tepelne upraveného dreva. Túto pozíciu si získala kvalitou svojich produktov a svojou výrobnou kapacitou. Od svojho založenia sa spoločnosť rýchlo rozšírila, teraz zamestnáva viac ako 60 zamestnancov a disponuje dvoma výrobnými závodmi vo Fínsku. Ročná výrobná kapacita týchto závodov vzrástla na 62 000 m3 upraveného dreva. Väčšina výroby sa následne exportuje.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Spoločnosť Oy Lunawood Ltd je hrdá na svoje provotriedne produkty a rovnako kvalitných odborníkov, obsluhu a poradenstvo pre zákazníkov. Ako najväčší výrobca tepelne upraveného dreva zakladá svoje dobré meno na inováciách, spoľahlivosti a spolupráci.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Spoločnosť spolupracuje pri operačnom postupe so zákazníkmi aj partnermi, čo umožňuje zdieľanie znalostí, rozširovanie informácii o produktoch a vytváranie širokej informačnej siete.

POZOR ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!

V rokoch 2013 – 2015 sme zaznamenali príliv tovaru z pobaltských krajín - Estónsko, Lotyšsko a Litva, kde sa vzhľadom k vysokému záujmu o materiál ThermoWood® doslova vyrojili malí výrobci, ktorí nie sú členmi International ThermoWood Association – www.thermowood.fi a do SR skrz miestnych distribútorov dodávajú materiál rôznych názvov ako „thermoborovica“, „thermodrevo“, atď. Drevo použité na tieto mnohokrát nedokonalé výrobné procesy pochádza z veľmi pochybných zdrojov a vo väčšine prípadov nespĺňa základné podmienky na použitie v exteriéri – nie je tepelne ošetrené v triede Thermo-D (durability = odolnosť).

V prípade, že vám niekto ponúka drevo pod hlavičkou ThermoWood® za výrazne výhodnejších podmienok, neváhajte nás kontaktovať a zaslať nám vašu ponuku na zhodnotenie.

V našej firme máte zaručené, že nakúpite originálny materiál ThermoWood®, vyrobený vo Fínsku vo firme Oy Lunawood Ltd, z dreva, pochádzajúceho z trvalo udržateľných zdrojov (PEFC). Toto drevo je následne tepelne a ekologicky upravené pomocou tepla a pary a to všetko za teploty, potrebnej na použitie v exteriéri. V tomto prípade môžte rátať s tým, že vaša investícia nebude iba krátkodobá.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!S firmou Oy Lunawood Ltd spolupracujeme od roku 2004 a od tej doby bolo do ČR a SR našou firmou dodaných zhruba 200 000 m3 dreva ThermoWood®. Žiadne negatívne ohlasy od našich zákazníkov doteraz neboli zaznamenané.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Veľká časť nami nakupovaných profilov sa pre našu firmu vyrába na zakázku, na základe dlhoročných skúseností bezproblémového fungovania profilov ThermoWood® v stredoeurópskych podmienkach s výrazne vyššími výkyvmi tepôt. Profily ThermoWood® sami už viac ako desať rokov testujeme a sledujeme na jednotlivých realizáciách.


Systém PROFIX alebo PROFIX2?

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Pretože sa na materiál ThermoWood® špecializujeme už niekoľko rokov, dokážeme tak dobre zhodnotiť, prečo vám niektoré profily do naších podmienok neponúkame a objednávame ich pre vás radšej zákazkovo, aby sme tak zaručili ich bezproblémovú funkčnosť a oveľa vyššiu životnosť.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Jedná sa hlavne o terasové profily so systémom T-klipu – systém PROFIX (LunaDeck 2 26x92/117 mm a AntiSlip 26x117 mm s bočnými úchytmi na T-klip). Firma Oy Lunawood Ltd ponúka k týmto profilom inovovaný systém PROFIX 2, ktorý sme na základe vlastných testov neodporučili predávať v naších klimatických podmienkach a stále preferujeme použitie pôvodného systému PROFIX – teda systémom s T-klipom.

Niekoľko dôvodov nášho rozhodnutia pre systém PROFIX:

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Veľmi malý kritický prierez, kde sa problémy objavia ihneď pri montáži a z dlhodobého hľadiska k problémom môže dochádzať tiež aj s odstupom 5-10 rokov.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Ďalej sa jedná o montáž skrutiek pod šikmým uhlom, čo z dlhodobého hľadiska pôsobenia sily pri priehybe dreva spôsobí ďalšie problémy. Pri ThermoWood® je síce priehyb minimalizovaný, ale nie je úplne eliminovaný.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!Systém PROFIX 2 naviac nie je praktický. V prípade, že sa vám čokoľvek poškodí v ploche terasy (tlakom praskne doska, poškodí sa), alebo vám pod terasu čokoľvek prepadne, nie je možné systém lokálne rozmontovať, pretože prístup k šróbom je zamedzený druhou doskou = musíte rozobrať obrovský kus terasy od jej kraja, až do miesta, ku ktorému sa potrebujete dostať.

ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!
ThermoWood® od najväčšieho svetového výrobcu!

Image

Oy Lunawood Ltd
ASEMANTIE 52
FI-74170 IISALMI
www.lunawood.fi

Top