Nátery OWATROL AQUATHERM® ideál na drevo ThermoWood®

Nátery OWATROL AQUATHERM® ideál na drevo ThermoWood®

Náter AQUATHERM® od firmy OWATROL je ošetrujúci prostriedok na vodnej báze slúžiaci k finálnemu ošetreniu dreva.AQUATHERM® je ideálny pre záhradný nábytok, obklady stien aj vodorovné plochy. Môžme ho ľahko aplikovať na nové aj zvetrané drevo a jeho vysoko penetračné zloženie zaručí, že s odstupom času nedochádza k žiadnemu odlupovaniu náteru. Vďaka jeho patentovanému zloženiu náter prenikne do dreva (nezostáva na povrchu) a chráni ho zvnútra, pričom si drevo uchová aj difúzne vlastnosti a po celú dobu životnosti je schopné dýchať. AQUATHERM® poskytuje vynikajúcu ochranu proti škodám spôsobených vlhkosťou a UV žiarením a je k dispozícii v troch odtieňoch (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Náter OWATROL AQUATHERM® je určený pre menej savé dreviny a navyše obsahuje akryl-alkydové živice a tým je priamo predurčený ako najideálnejší náter na drevo ThermoWood®.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®AQUATHERM® je pripravený na okamžité použitie bez nutnosti akéhokoľvek riedenia, aplikuje sa jednoducho s rýchlou dobou schnutia pre nádhernú povrchovú úpravu. Pri správnej aplikácii jeho patentované zloženie zaručuje dlhú životnosť. Revolučný systém aplikácie „mokré na mokré“ umožňuje veľmi rýchlu aplikáciu bez nutnosti schnutia a brúsenia medzi jednotlivými vrstvami. AQUATHERM®poskytuje vynikajúcu ochranu proti UV žiareniu bez tvorby povlaku, ktorý by sa mohol začať šúpať, praskať alebo odlupovať. Náter OWATROL AQUATHERM® drevo ThermoWood® ideálne chráni pred praskaním, deformáciami a inými poškodeniami spôsobenými vlhkosťou a UV žiarením.

Owatrol PCD 91

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Pre minimalizáciu poškodení UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky plochy dreva ThermoWood® povrchovo ošetriť ochranným náterom, zvláštnu pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá) pred aplikovaním finálnej povrchovej úpravy ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky, určeným na konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie dreva ThermoWood® odporúčame použitie náterových hmôt dodávaných našou firmou (OWATROL-AQUATHERM®).

Nátěr na dřevo - Owatrol AquaTHERM - barva TeakDřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových alebo akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej alebo syntetickej báze sa neodporúča.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V prípade, že drevo ThermoWood® nie je povrchovo ošetrené (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrené) náterovou hmotou, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, ale nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, nevznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.

Odporúčania pred použitím

  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podklad musí byť dokonalo čistý, suchý, zbavený nečistôt, špiny, mastnoty, plesní a predchádzajúcich náterov.
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Drevo musí byť suché (maximálne 18% vlhkosti).
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nové a čerstvé drevo je pred náterom nutné jemne prebrúsiť, aby sa drevu otvorili póry.
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nenanášajte na priamom slnku alebo na horúce povrchy.
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nenanášajte v prípade, že očakávate príchod studeného alebo vlhkého počasia behom následujúcich 12 hodín.
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dávajte tiež pozor na skoré ranné rosy.
  • Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Zakryte všetko, čo nechcete natrieť, vrátane rastlín a kerov.

Aplikácia

Aplikace nátěru

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®OWATROL AQUATHERM® je ideálne nanášať kvalitným štetcom alebo valčekom, uprednostnite radšej kvalitný štetec. AQUATHERM® je rýchloschnúci a uschne v závislosti na podmienkach približne po 4 hodinách. Na záhradnom nábytku a vodorovných plochách môže byť doba schnutia až 48 hodín v závislosti na klimatických podmienkach.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dôkladne náter AQUATHERM® premiešajte pred a pravidelne počas aplikácie.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®AQUATHERM® nikdy a ničím nerieďte!

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Naneste výdatnejšiu prvú vrstvu AQUATHERM® v smere vlákien a na takú plochu, ktorú ste schopní dokončiť v priebehu 15 – 20 minút.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Naneste druhú vrstvu ihneď, akonáhle zmizne mokrý vzhľad prvej vrstvy (náter sa vsaje do dreva), obvykle je to po cca 15 – 20 minútach.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nedovoľte, aby medzi nanášaním jednotlivých vrstiev náter AQUATHERM® úplne vyschol!

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V prípade, že aj druhú vrstvu drevo dobre vsaje, je to dôkaz, že drevo nie je dostatočne nasýtené a je vhodné aplikovať aj ďalšie vrstvy a to vždy bez preschnutia a s intervalom okolo 15 – 20 minút! Miera sýtenia sa pri dreve určuje od schopností absorpcie ďalšieho náteru až do jeho úplného nasýtenia. Od miery nasýtenia dreva sa výrazne odvíja interval udržiavacieho náteru.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Po dokončení procesu sýtenia zotrite savým materiálom prebytočný náter, ktorý neprenikol do dreva alebo ho štetcom zaneste do oblastí, kde sa náter už vstrebal, aby sa zabránilo vzniku lesklých miest na povrchu. AQUATHERM® slúži na ošetrenie dreva zvnútra a cieľom aplikácie nie je vytvoriť na povrchu vrstvu, ale naopak, je nutné tomu predchádzať.

Tieto informácie sú iba odporúčaním, vždy pri aplikácii striktne dodržiavajte zásady stanovené v technickom liste náteru AQUATHERM®, ktorý nájdete tu a na obale každej náterovej hmoty!


Náterové hmoty OWATROL AQUATHERM dodávame v troch odtieňoch:

OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: HONEY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: TEAK
ThermoWood®pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM

Poznámka: Ako podklad týchto vzoriek boli pre náter použité dosky ThermoWood® SHP 26 x 92 mm, ktoré sú najpoužívanejším materiálom na výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD.

Náhľad má iba informatívny charakter a reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood®.

Ošetření zahradního nábytku ThermoWood nátěrem OWATROL AQUADECK z materiálu ThermoWood®OWATROL AQUATHERM – technický list

Top